Klasa 2b

Klasa 2b

Uczniowie klasy 2b wybrali się w podróż po kontynentach. Efektem ich pracy są przedstawione na zdjęciach plakaty.

 

 



Klasa 1b

 

10 marca klasa 1b uczestniczyła w lekcji muzealnej, poświęconej majestatycznym pomnikom lwów, jakie możemy napotkać w Gliwicach. Rzeźby tych królewskich zwierząt, symboli mądrości, siły i męstwa na stałe wpisały się w historię i architekturę Gliwic. Ale... kiedy i gdzie zostały odlane? Jakie skrywają tajemnice? Tego wszystkiego i o wiele więcej, dowiedzieli się nasi uczniowie. W części warsztatowej uczestnicy malowali i ozdabiali wizerunek lwa. Dla podkreślenia majestatu grzywy naszego bohatera, do wykonania pracy, uczniowie użyli przygotowanych w trakcie zajęć rosnących farb.


Warsztaty muzyczne w NOSPR w Katowicach

Nasza dzisiejsza wizyta w NOSPR w Katowicach połączona z warsztatami muzycznymi, podczas których dzieci doświadczały muzyki w różnych przejawach była wspaniała. Uczniowie mogli  „poczuć” muzykę  poprzez aktywne słuchanie i ruch, „zobaczyć” poprzez wizualizację (chusta animacyjna, chustki, szarfy) oraz wspólnie tworzyć – grać na bębnach i dzwonkach. Na początek  warsztatów zaplanowana było próba orkiestry w sali koncertowej NOSPR, która okazała się niezapomnianym przeżyciem.

 


Dzięki Uli Pusz, Zosi Reszkiewicz i Toli Rojek z klasy 1b nasi uczniowie zdobyli I miejsce w 3 Mistrzostwach  w Narciarstwie Alpejskim Szkół Podstawowych.

Gratulujemy!!!!!!!!

 

 


 

">

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bal karnawałowy

W środę 19 lutego 2020 roku,  w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Wcześniej uczniowie z każdej klasy na swoich zajęciach edukacyjnych przygotowali wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji sali. Dzięki pomocy nauczycieli salę przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny, balony. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Zabawa urozmaicana była ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety radosna zabawa musiała się skończyć.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

 

 

 


Dzień Babci i Dziadka

 12 lutego 2020 roku, obchodziliśmy w naszej klasie ten dzień w celu uhonorowania naszych Babć i Dziadków. My, wnuki złożyliśmy życzenia swoim Babciom i Dziadkom oraz zorganizowaliśmy spotkanie, występ artystyczny i poczęstunek.

  

 

 

 


MAF w Gliwicach.


W 1 semestrze roku szkolnego 2019 / 2020 uczniowie klasy 1b uczestniczyli w 4 warsztatach w ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej.

Informacja na temat warsztatów ze strony kina Amok w Gliwicach:

Zapraszamy do wspólnego oglądania i przeżywania filmów dedykowanych najmłodszym uczestnikom Akademii. W programie MAF staramy się tak dobierać filmy, aby młody człowiek mógł rozwijać empatię, uczył się szacunku dla starszych i rozbudził swoją ciekawość. Zależy nam, aby ekranowe historie nie tylko rozwijały dziecięcą wyobraźnię, ale także uwrażliwiały naszych młodych widzów na potrzeby innych. Wybrane przez nas filmy i tematy mają pomóc nauczycielom w realizacji podstawy programowej. Nasze spotkania to kinowe lekcje, będące uzupełnieniem zajęć odbywających się na terenie szkoły. Mamy nadzieję, że wyjście do Amoku będzie także doskonałą okazją, aby dzieci mogły doświadczyć kina w wersji tradycyjnej, bez popcornu, chipsów i coli. Stawiamy na dobre filmy, które mają odwagę poruszać ważne tematy w atrakcyjnej formie.

W tym roku m.in.:

- poznamy marzenia i potrzeby zwierząt, w szczególności mieszkańców zoo: LILIANA PĘDZIWIATR
- wyruszymy w podróż do krainy fantazji: KUBA GUZIK
- dowiemy się w jaki sposób i gdzie powstają filmy animowane: BARANEK SHAUN. FARMAGEDDON
- przygotujemy święta razem z bohaterami znanej lektury: DZIECI Z BULLERBYN


Warsztaty Bożonarodzeniowe
Wokół choinki.

18.12.2019 - warsztaty w Zamku Piastowskim w Gliwicach.

Dla wielu zapach Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko zapachy kulinarnych przysmaków tego czasu, ale też intensywny i charakterystyczny zapach drzewka choinkowego. Dlaczego to właśnie choinka stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Bożego Narodzenia? Kiedy pierwsze drzewka zawitały do polskich domów i jak zastępowano je wcześniej? Czym je ozdabiano na przestrzeni dziesięcioleci? Razem z uczestnikami zajęć odbyliśmy krótką wycieczkę w przeszłość i poznaliśmy niesamowitą historię świątecznej choinki, a podczas warsztatów wykonaliśmy tradycyjne ozdoby, które ozdobiły potem nasze domowe i szkolne drzewka! Kolędujemy razem.

19.12.2019r – warsztaty w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach.

Swojskie brzmienie i specyficzny klimat pastorałek przeplatanych znanymi tradycyjnymi kolędami wprowadził nas w świąteczny nastrój podczas muzycznych warsztatów. Wspólne śpiewnie kolęd przy akompaniamencie akordeonu okazało się niezapomnianym przeżyciem.

 

 


Święty Mikołaj i spółka.

6 grudnia 2019 roku byliśmy na spotkaniu ze Świętym Mikołajem w Willi Caro - Muzeum w Gliwicach. Podczas zajęć przybliżono nam postać prawdziwego biskupa Mikołaja z Miry, dowiedzieliśmy się, skąd pochodzi zwyczaj obdarowywania się prezentami i dlaczego przypada właśnie na 6 grudnia. Pani prowadząca warsztaty odpowiedziała nam na szereg pytań dotyczących Świętego Mikołaja : Kiedy urodził się Święty Mikołaj? Jak wygląda? Czy ma długą siwą brodę? A może pije coca-colę? Jaki obraz św. Mikołaja wykreowała popkultura, a co głosi o nim historia i legenda? Podczas spotkania nie zapomniano również o innych postaciach grudniowych świętych, którzy choć aktualnie ustępują popularnością Mikołajowi, przez stulecia byli równie sławni. Pod koniec spotkania, wykonaliśmy kartkę świąteczną, ozdobioną wizerunkiem dowolnego świętego okresu bożonarodzeniowego, którego historię poznaliśmy wcześniej. Najważniejszym jednak punktem warsztatów było spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz wspólne zdjęcia.

 


Dzień Wolontariusza

W tym roku szkolnym 5 grudnia obchodziliśmy „Dzień Wolontariusza" w celu wyrażenia uznania dla wolontariuszy z naszej szkoły.

Zachęcamy do obejrzenia naszego występu!

 


Baśnie śląskie – 4.12.2019r.

Kogo można spotkać wśród węglowych skał w kopalni? Co znajduje się w podwodnym pałacu Utopka? Jaka jest tajemnica Meluzyny?

Miejsce: Galeria plastyki nieprofesjonalnej w Muzeum Śląskim w Katowicach.

W trakcie zajęć uczestnicy przenieśli się w świat wyobraźni i wsłuchali się w śląskie baśnie czytane i opowiadane przez edukatora. Dzięki oddziaływaniu przestrzeni – zajęcia odbywają się w otoczeniu obrazów przedstawiających krajobraz i kulturę regionu – na wiele sposobów poznali tradycyjne opowieści, na przykład o Skarbniku, Utopku i Meluzynie. Pod koniec zajęć każde z dzieci wykonało ilustrację do usłyszanej baśni śląskiej.

 


Andrzejki i Katarzynki – wieczór wróżb kawalerów i panien.


Dnia 27.11.2019r, uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach z cyklu : Spotkania z kulturą ludową. Andrzejki i Katarzynki – wieczór wróżb kawalerów i panien w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Górny Śląsk to region bogaty w zwyczaje i obrzędy. Dzięki prowadzącym te warsztaty dowiedzieliśmy się dużo o wierzeniach i zwyczajach, które już zapomniano, a także o tych, które nadal są kultywowane na Śląsku. W części warsztatowej dzieci poznały i nauczyły się śpiewać pieśni typowe dla naszego regionu ; „ W moim ogródeczku”.

 


Barbórkowa Szychta dla bajtli.


21 listopada 2019r, razem z kolegami z pozostałych klas 1 byliśmy na lekcji edukacyjnej w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

Po tej lekcji w kopalni, 4 grudnia obchodziliśmy Barbórkę, czyli święto górników – ludzi pracujących pod ziemią. Wiemy już, że tego dnia Kościół wspomina św. Barbarę - patronkę dobrej śmierci i trudnej pracy, wiemy także skąd wzięła się Barbórka i jak jest obchodzona zgodnie z tradycją na Górnym Śląsku.

 


PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

12 listopada uczniowie klas I-III przygotowali akademię, na której zaprezentowali pieśni patriotyczne. 

Zapraszamy do posłuchania występu uczniów klasy 1 b.

"> 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


„NA KRAŃCACH ŚWIATA ’’

17 października 2019 roku, uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach „ Na krańcach świata” w Muzeum Śląskim  w Katowicach, które  odbywają się w przestrzeni edukacyjnej "Na tropie Tomka".

W czasie warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie historie opowiada się w Afryce, Ameryce Południowej, Północnej, w Australii i Azji. Jak wyglądają mityczne istoty zamienione w zwierzęta lub rośliny? W co bawią się dzieci Masajów, Indian Cubeo, Apaczów, Aborygenów i Jakutów? Dlaczego wszystko się ze sobą łączy, a świat nazywamy globalną wioską? 

Uczestnicy wyruszyli  w podróż dookoła świata, słuchając baśni z pięciu kontynentów opowiadanych w konwencji japońskiej sztuki teatrzyku kamishibai. W trakcie pobudzającej wyobraźnię podróży tworzyli  wspólnie ilustracyjną opowieść o świecie przyrody, fantazji, wyobrażeń i życiu ludzi z różnych stron świata. W trakcie zajęć uczestnicy pracowali  warsztatowo, poznając ciekawostki dotyczące kultur z odległych zakątków świata, uczyli się zasad współzależności i szacunku wobec różnorodności przyrodniczej i kulturowej.


 


„DRZEWO DOBREGO ZACHOWANIA”

Klasa 1b liczy 19 dzieci w tym 11 dziewczynek i 8 chłopców.  Uczniowie naszej klasy lubią się i współpracują ze sobą na co dzień w czasie zajęć lekcyjnych w grupach, parach. Spędzają wspólnie czas na przerwach, świetlicy. Część osób odwiedza się również po szkole.

Już w pierwszym tygodniu nauki w szkole uczniowie klasy 1b namalowali „ Drzewo dobrego zachowania”, na którym zaznaczamy nasze postępy w zachowaniu.

Joomla templates by a4joomla

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce Zobacz informacje na temat plików Cookies Czytaj więcej....

  Akceptuję ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive Module Information