Akademia Najmłodszego Naukowca.

        5 lutego gościliśmy w naszej szkole dzieci z czterech gliwickich przedszkoli na Akademii Najmłodszego Naukowca. Spotkanie odbyło się w formie warsztatów i było podsumowaniem konkursu na Dziennik Obserwacji. W przeszklonych grupach dzieci hodowały fasolkę oraz obserwowały jej wzrost w warunkach słonecznych i pozbawionych światła lub obserwowały zmiany pogody. W czasie wykonywania obserwacji tworzyły naprawdę piękne dzienniki.

        W nagrodę Jeżyki, Misie, Pszczółki i Myszki wzięły udział w warsztatach z chemii, fizyki, biologii i geografii. Dzieci mogły obejrzeć pod mikroskopem skrzydła motyla, nogi i skrzydła muchy, aparat gębowy pszczoły.  Na modelach uczyły się, jak wygląda ludzkie serce, mózg, ucho i oko.  Na stoisku chemicznym każdy mógł zbudować dowolną cząsteczkę. Z fizyki dowiedziały się, po co nam prąd, czy cytryna może zasilić żarówkę i jak działa bateria słoneczna. Ponadto poznawały skały, minerały z trenerów Polski. Szkolne Koło Wolontariatu zadbało o rozrywkę i malowanie wesołych tatuaży.

      Sądząc po rumieńcach na twarzy, przedszkolakom bardzo się u nas podobało.

zapraszamy do galerii zdjęć

Joomla templates by a4joomla

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce Zobacz informacje na temat plików Cookies Czytaj więcej....

  Akceptuję ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive Module Information