Działalność szkolnego chóru w roku szkolnym  2014/2015

tego roku chór czynnie uczestniczy w uroczystościach szkoły. Już na początku roku szkolnego słychać było śpiewających podczas inauguracyjnego apelu. We wrześniu w nowym składzie chór zaprezentował utwory związane z Sienkiewiczowską Trylogią.
Jak zwykle każda szkolna uroczystość jest obchodzona przy śpiewach chóru.
Nauki jest dużo, materiału do przerobienia na wszystkich przedmiotach szkolnych aż nadto, ale nie brakuje nam chęci, by muzykować w szkole.
„Gdzie słyszysz śpiew – tam idź, tam dobre serca mają…” wiemy, że dzięki muzyce uczymy się i rozwijamy. Kto jeszcze tego nie doświadczył niech dołączy do szkolnego chóru Omnes Cantamus i da się porwać temu czarowi.
Uczymy się piosenek lekkich i pieśni poważnych. Nasze ambicje sięgają wielogłosowości, więc potrzeba dużo pracy, aby sprostać aspiracjom i nie obniżyć lotów. Obecnie przygotowujemy się do kolejnych szkolnych jak również pozaszkolnych uroczystości oraz konkursów.

 


 

Działalność chóru szkolnego w roku szkolnym 2010/2011

Chór szkolny od dwóch lat nosi nazwę "Omnes Cantamus" co z łacińskiego tłumaczy się: "Wszyscy śpiewajmy". Nazwa ta została wybrana dla nas, gdyż do chóru mogą należeć wszyscy uczniowie, którzy wykazują chęci, by śpiewać, niezależnie czy są muzycznie uzdolnieni czy po prostu lubią śpiewać. To właśnie tutaj chcemy dać szansę odnajdywania swego talentu. Chcemy też, by nasza szkoła była rozśpiewana, bo przecież już najstarsi filozofowie twierdzili, że "muzyka uszlachetnia obyczaje" toteż mamy nadzieję, ze dzięki śpiewowi poziom kulturalny będzie wzrastał. Obecny rok szkolny zaczęliśmy od ośmioosobowej grupki śpiewających w chórze. Wrzesień jednak pokazał, że bardzo szybko można zebrać większą grupę chętnych do śpiewania. I już 14 września podczas akademii z udziałem pana Prezydenta miasta Gliwice, zabrzmiały melodie z ust czterdziestu osób. Tak rozwijał się nasz gimnazjalny chór "Omnes Cantamus". Jak każdego roku prezentowaliśmy utwory podczas uroczystości państwowych i szkolnych. W styczniu wystąpiliśmy w kościele św. Krzyża na Koncercie Kolęd, a w lutym wzięliśmy udział w Gliwickich Konfrontacjach Artystycznych i na razie wiemy, że jesteśmy na liście laureatów konkursowych. Rotacja w naszym chórze jest wciąż aktywna, nie tracimy jednak ducha muzyki i staramy się wciąż rozwijać. Wkrótce zaprosimy na kolejną imprezę "Muzycznej Trójki" zapoczątkowaną w marcu 2010 roku. Następnie liczne akademie i występy. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie nam dane stanąć na podium Teatru Muzycznego w Gliwicach, by zaprezentować się wśród młodych talentów i odebrać statuetkę z rąk Prezydenta naszego miasta. Czeka nas sporo występów, więc zabieramy się do pracy. Życzymy sobie nawzajem, byśmy poprzez muzykę ubogacali nasze życie i wpływali pozytywną energią na innych – koleżanki i kolegów w naszych środowiskach.

Praca chóru szkolnego // rok szkolny 2008/2009

Pierwszy semestr tego roku szkolnego przebiegał pod znakiem wygranej. Uczestniczyliśmy w dwóch przeglądach: I Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej oraz II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, w których odnieśliśmy sukces zdobywając pierwsze miejsca. Mimo krótkiego czasu, jaki dzieli nas od kolejnych uroczystości, staramy się dobrze przygotować do udziału w szkolnych akademiach, których nie jest mało. Trzeba trochę czasu poświęcić, aby utrzymać poziom, na miarę zdobytych osiągnięć.
Jako chór tworzymy niemałą grupę, bo zapisanych jest w tym roku ponad 60 osób. Mamy też naszych stałych instrumentalistów, którzy akompaniują naszemu śpiewowi. Gitarzyści: Zosia Kułaczkowska (3e), Konrad Norek (2f), Aneta Zarakowska (2f), Mateusz Świerczok (2d) – skrzypek oraz perkusista – Łukasz Łoboda (2f).
Próby odbywają się w poniedziałek na 8 lekcji, wszyscy chcemy, żeby śpiew w naszej szkole nadal brzmiał i by inni zarażali się muzyką…

A oto grafik imprez muzycznych:

Dzień Edukacji Narodowej - poniedziałek - 13.10.08r

 • Wieża Babel
 • Przyjaciel potrzebny od zaraz


Święto Niepodległości - piątek - 7.11.08r.

 • Rota
 • Jak długo w sercach naszych
 • Stawka większa niż życie
 • Biały krzyż

Inauguracja Meeting "Comenius" - wtorek - 25.11.08r.

 • Oda do radości
 • We are the world
 • Wieża Babel (1 zwr. w j.angielskim)

Obchody Bożego Narodzenia - 19.12.08r. - 06.01.09r.

 • Jest taki dzień…
 • Cicha noc (j.polski, j.angielski, j.niemiecki)
 • Gdy się Chrystus rodzi…
 • Dzwonki sań (j.angielski i j.niemiecki)
 • Uciekali - Metro
 • We Wish You a Merry Christmas...Konkursy:

15 listopada - Pierwszy Przegląd Pieśni Patriotycznej w Wielowsi

 • "Biały krzyż" - Czerwone Gitary

18 grudnia - Drugi Przegląd Kolęd i Pastorałek w Gimnazjum nr 10 w Gliwicach

 • "Gdy się Chrystus rodzi"
 • "Jest taki dzień"
Praca chóru szkolnego // rok szkolny 2007/2008

W gliwickim Gimnazjum nr 3 od lat funkcjonuje chór pod batutą p. Gabrieli Mnich i p. Barbary Leśkiewicz. Każdego roku nowi uczniowie zasilają nasze grono. Zwykle liczba chórzystów dochodziła do 40 osób, w roku szkolnym 2006/2007 pobiliśmy rekord dotychczasowej liczby, gdyż w przy dobrych wiatrach - chórzystów było 65 - ciu. W tak licznym gronie spotykamy się co tydzień na próbach, wówczas w szkole rozbrzmiewają tony muzyki, które nie tylko wypływają z naszych gardeł, ale również z serc i unoszą się radośnie poprzez mury szkoły.
W składzie chóru mamy niczym sobie śpiewaków z solowymi wystąpieniami, coraz więcej osób ma odwagę zaśpiewać solo i to z niezłym efektem. Coraz więcej też uczniów przygrywa na instrumentach, głównie na gitarze, nieraz ktoś przygrywa na skrzypcach, a czasem wybija rytmy na bębnie. Najważniejsze ogniwo całej pracy chórku stanowią osoby, dziewczęta i chłopcy, którzy chętnie angażują się w śpiewanie kilkugłosowe. Nagraliśmy się na DVD, może kiedyś nas zobaczycie- ale jeszcze trochę cierpliwości. Wszystkie uroczystości szkolne ubogacamy śpiewem. Mamy również za sobą kilka sukcesów na skalę międzyszkolną i wciąż dążymy do ulepszania swoich talentów muzycznych, by zadziwiać publiczność przy każdym występie.

O chórze w miejskim serwisie informacyjnym

Praca chóru szkolnego // rok szkolny 2006/2007


W tym roku szkolnym kontynuujemy pracę chóru. Jak zwykle każda uroczystość szkolna jest przy jego współudziale. Wśród wszystkich imprez, jakie przeżywaliśmy, na szczególną uwagę zasługuje występ z okazji Bożego Narodzenia. Wszyscy chórzyści przebrani za anioły, wystąpili w roli zastępu anielskiego, wyśpiewującego "Glorię" na cześć Narodzonego Boga. Jak sama pani Dyrektor stwierdziła: "jeszcze tylu aniołów nasza szkoła nie miała..." (zdjęcia w galerii szkolnej).
Braliśmy udział w dwóch konkursach, w Częstochowie i w Bojkowie. W Bojkowie zdobyliśmy drugie miejsce, w Częstochowie raczej wygrywały chóry profesjonalne (do czego dążymy) i mamy nadzieję, że kolejne występy przyniosą nam sukcesy. W szkole mieliśmy wiele uroczystości, do których przygotowywaliśmy się z pieczołowitością. Byliśmy zaproszeni do zaprezentowania utworów patriotycznych w gliwickim kościele garnizonowym, podczas odsłonięcia tablicy pamiątkowej dla uczczenia pamięci gen. Stefana Grota Roweckiego. W tym roku szkolnym nagraliśmy płytę DVD zawierająca część naszych utworów.

Praca chóru szkolnego // rok szkolny 2005/2006

Od września chór czynnie uczestniczy
w uroczystościach szkoły.
Już na rozpoczęcie roku szkolnego słychać było śpiewających podczas inauguracyjnego apelu.
Od począku wzrastała liczba uczestników. Na dzień dzisiejszy chór wraz z zespołem instrumentalnym liczy 48 osób.
W tym roku szkolnym mamy już za sobś spory dorobek artystycznych wystąpień.
Za nami akademie i apele z udziałem uczniów, pedagogów i gości:

 • Rozpoczęcie Programu Mediacji, zaprezentowaliśmy pieśni: "Tolerancja", "Człowiek człowiekowi wilkiem", a na bis: „Mury"
 • W uroczystość DEN, apel okraszony został śpiewem piosenek o szkolnych przeżyciach ucznia, tudzież nauczycieli. Teksty piosenek zostały ułożone przez nas samych - (było zabawnie).

  Przy okazji: WSZYSTKIEGO NAJ....Przyjemnej Pracy !
  16 października br. nasza szkoła przejęła patronat nad pomnikiem ? czołgiem. Podczas uroczystego przekazania patronatu, zaśpiewaliśmy piosenki wojenne: "Deszcze niespokojne", "Wojenko", „Nasz dom".

  Okazją do wyśpiewania pieśni patriotycznych jest obchodzona uroczyście Rocznica Odzyskania Niepodległości. Zabrzmiały wówczas m.in. „Marsz Polonia", "Piechota", "O mój rozmarynie"...

  Z naszym repertuarem artystycznym zostaliśmy zaproszeni na Komendę Głównś Policji
  w Gliwicach, gdzie zaprezentowaliśmy pieśni
  i piosenki patriotyczne.

  Okres śwąt Bożego Narodzenia to okazja, by kolędować i poprzez misterium jasełkowe przypomnieć o Tajemnicy przyjścia na świat Bożego Syna. Jako chór zaprezentowaliśmy utwory: "Uciekali", "Venimus adorare-Emmanuel" oraz popularne kolędy, które śpiewaliśmy na głosy. W tym roku w przygotowaniu przedstawienia bożonarodzeniowego pomogła nam klasa 3c z katechetą o. Jackiem. Po prezentacji w szkole, zgłosiliśmy swój udział
  w konkursie „Herody" w Katowicach, tam zostaliśmy wyróżnieni.

  Braliśmy również udział w Przeglądzie Kolęd
  i Pastorałek w kościele św. Krzyża, jednak nie dostrzeżono tu naszego talentu

  Ogromną furorę w katalogu naszego repertuaru zrobił utwór „Mówią, że to nie jest miłość". Tym utworem zapracowaliśmy na 3 miejsce wśród 80 zespołów, podczas Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży w Bojkowie. W szkole rozbrzmiewały rytmy znajomego klaskania, które przy każdej okazji odtwarzaliśmy.

  Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy koncert poezji śpiewanej - wszystko byłoby dobrze, gdybyśmy mieli w szkole aulę i dobre nagłośnienie - no cóż, o tym możemy tylko pomarzyć ...

  Akademie szkolne nie miałyby pełnego wydźwięku, gdyby nie śpiew chóru.

  Naszej Pani Dyrektor i wszystkim Pedagogom i Wychowawcom za życzliwość dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.
  Uczniowie i Prowadzący.

   

Joomla templates by a4joomla

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce Zobacz informacje na temat plików Cookies Czytaj więcej....

  Akceptuję ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive Module Information